Święto Niepodległości, to okazja do radosnego świętowania, przypominające o ważnych wydarzeniach oraz uczące historii. Jest to wydarzenie zarówno dla dorosłych jak i dla dzieci. Co roku we wszystkich miastach Polski odbywają się uroczystości, które są okazją do radosnego świętowania życia w wolnym kraju. Bez względu na rozmach wydarzeń, które mają miejsce w Twoim mieście, warto pamiętać, by zabrać ze sobą flagę lub też przypiąć kotylion. Symbole te świadczą o naszej polskości. Należy używać ich z dumą oraz z pełnym szacunkiem.
Czy na marsz mogę zabrać ze sobą flagę?
Odpowiedź oczywiście brzmi – tak. Flaga Polski jako symbol narodowy, może być zabrana na marsz, czy obchody związane z Narodowym Świętem Niepodległości. Należy jednak pamiętać, że należy jej się szacunek i odpowiednie traktowanie. Flaga musi być przede wszystkim czysta, jej kolory nie mogą być wyblakłe. Nie mogą znajdować się na niej żadne napisy ani malowidła, czy symbole. Flagę można również wywiesić przed domem, czy na balkonie. Tutaj również ważny jest sposób w jaki zawiśnie. Mocowana powinna być na drzewcu lub na linie. Wywieszenie jej na zewnątrz, to znak dumy z bycia Polakiem oraz radość z możliwości radosnego i pokojowego świętowania.
Dla kogo kotylion?
Co roku, 11 listopada obserwujemy ludzi, którzy jako symbol radości ze świętowania, przypinają do swoich ubrań kotyliony. Taka forma prezentacji biało – czerwonych barw jest ciekawym sposobem na pokazanie swojego przywiązania do święta. Nie tylko samo noszenie kotyliona jest formą świętowania. Również własnoręczne przygotowanie go, będzie częścią celebracji oraz przygotowań do zbliżającego się święta. Przygotowywanie kotylionów, to świetny pomysł na zajęcia w ramach lekcji w szkole, czy przedszkolu. Własnoręczne wykonanie, a następnie przypięcie owego symbolu, będzie doskonałym sposobem na wprowadzenie dziecka w ducha świętowania.
Jak świętować odzyskanie niepodległości przez Polskę?
Przede wszystkim z uśmiechem na twarzy, w radosnej atmosferze. Tego dnia wywieś flagę, zgodnie z zasadami i z szacunkiem. Jeśli możesz, udaj się na marsz, zabierz ze sobą flagę, przypnij kotylion. Opowiedz dzieciom o święcie i jego genezie. Zawsze możecie też kotyliony wykonać w domu. Niech ten dzień będzie pełen szacunku dla ludzi, którzy oddali życie za wolną Polskę oraz świętowania w sposób przyjazny i otwarty. Niech tego dnia każdy ma możliwość poczuć siłę wspólnoty. Wszystko to z szacunkiem dla wspólnego domu, jakim jest Polska. Niech każdy spędzi ten dzień na świętowaniu.